Užijete si úžasnú prírodu a množstvo pamiatok

  • Nielen pobrežie v Bulharsku má čo ponúknuť. Dovolenkári milujúci nedotknuté prírodné krásy a pamiatky si tu určite prídu na svoje. Veľké množstvo z nich je zapísaných aj v svetovom zozname UNESCO. Oplatí sa ísť pozrieť napríklad Rilský kláštor, Národný park Pirin, kostol v meste Boyana alebo mesto Etar, ak chcete spoznať tradičný bulharský folklór.
  • K nádherným prírodným úkazom patrí jednoznačne pohorie Rodopy alebo Rila, v ktorom sa nachádza aj sedem nádherných horských jazier, a navštíviť môžete aj viac ako 700 jaskýň roztrúsených po krajine. Obľúbeným medzi turistami je tiež údolie rieky Kamčija nachádzajúce sa asi 30 km od mesta Varna, kde budete obklopení leknami, lianami a pestrofarebnými kvetmi. Toto prostredie veľmi podobné pralesu je často navštevované dovolenkármi v rámci výletov, ktoré si môžete zakúpiť u tunajších cestovných kancelárií.
  • Ak budete dovolenkovať v letovisku Burgas, tak okrem mora sa môžete pokochať pohľadom aj na ďalšie vodné plochy – prekrásne prírodné jazerá, na ktorých môžete pozorovať pelikány či čierne bociany.