Kreatívne,  Letná dovolenka,  Obľúbené destinácie

Zábava!

Podujatia a kultúra

Vo Varne sa každoročne konajú aj medzinárodné festivaly – hudobný v júni, folklórny v júli, jazzový a filmový festival v auguste a známy festival kukerov v septembri.

Folklór a festivaly

Bulharsko je hrdé na svoju folklórnu tradíciu. Národné tance, hudba, kroje a zvyky majú dôležité miesto v živote Bulharov. Na početných sviatkoch a rituálnych tancoch sa radi zúčastňujú aj turisti.

Kúpeľníctvo

Kúpeľníctvo má v Bulharsku tisícročnú tradíciu, ktorú využívali už Rimania a Turci. Je známe a vyhľadávané svojou balneologickou liečbou. Sú bohaté na obsah minerálov, majú široké teplotné rozpätie, obsah plynov a rádioaktivitu. Najsilnejší rádioaktívny prameň je v kúpeľoch Narečen. Na čiernomorskom pobreží najväčšími bahennými kúpeľmi sú kúpele Pomorie na liečbu kĺbových ochorení, gynekologických, ale aj nemocí periférneho nervového systému a miechy. Vyrába sa tu aj veľmi účinná slaná zubná pasta určená na paradentózu. Súčasné balneologické letoviská ponúkajú rôzne druhy terapie: aróma terapia, tangentor, medová terapia, fyto terapia, inhalácia, masáže, akupunktúra, liečebná gymnastika, procedúry s kyslíkom, liečenie blatom, balneo-kozmetika.

Bulharské vína

Bulharská vinárska tradícia sa datuje od čias Trákov. Bulharsko je bohaté na rôzne druhy vína a viničných násad. Veľký počet slnečných dní v južnej časti krajiny je zárukou vynikajúceho červeného vína, v severnej časti krajiny sa darí najmä bielym vínam. K najznámejším patria:

Pivo

Stále väčšej obľube sa aj v Bulharsku teší pivo, a to najmä fľaškové, ale v lepších podnikoch môžete ochutnať aj domáce čapované druhy. Bulharské pivo je slabšie ako naše. K obľúbeným značkám patria pivá: Burgasko, Zagorka, Astika, Kamenitza.

Pitná voda

Voda z vodovodu je úžitková – vhodná na umývanie zubov a sprchovanie. Na pitie si kúpte radšej minerálnu vodu. Vodu si môžete zakúpiť v hoteli alebo v okolitých obchodoch

Ponuka fakultatívnych výletov

Buďte zmenou, ktorú chcete vidieť vo svete.

Na križovatke medzi Európou a Orientom je Bulharsko príťažlivé nielen svojou bohatou históriou, datujúcou sa už od roku 681, ale aj zaujímavou slovansko-balkánskou kultúrou. Malé a útulné rodinné reštaurácie sa striedajú s rušnými koktejl barmi a diskotékami a spoločenský ruch môžete kedykoľvek vymeniť za romantickú prechádzku v tichých úzkych uličkách. Nenechajte si ujsť príležitosť ochutnať tradičnú domácu kuchyňu so zábavou pri živej hudbe. Budete milo prekvapení typickou balkánskou pohostinnosťou ako aj možnosťou navštíviť veľa pamiatok a kultúrnych podujatí. Jednou z najväčších výhod sú nízke ceny a možnosť dorozumenia sa.