Cestovanie,  Letná dovolenka

 Príchod do letoviska :

Striedací deň (výmena prichádzajúcich klientov a odchádzajúcich klientov) je zväčša nepríjemný, nakoľko podľa ubytovacích pravidiel európskeho štandardu  sa musia uvoľniť izby dopoludnia do 10.00 resp. do 11.00 hod. a následné nasťahovanie novej skupiny je možné po 14.00 hod. (v závislosti od obsadenosti hotela), popoludní miestneho času, čas medzi vysťahovaním a nasťahovaním je určený na upratanie a pripravenie izieb na nasledujúci pobyt. Preto prosím sa necíťte nejako odstrčení a buďte voči sebe tolerantní a ohľaduplní a nespríjemňujte si pekné chvíle na dovolenke malichernosťami pri vysťahovaní.

Po príchode do izieb si vo vlastnom záujme prekontrolujte jej stav a prípadné nedostatky nahláste čo najskôr delegátovi alebo recepcii. Za neskôr zistené nedostatky je zodpovedný užívateľ ubytovacieho zariadenia.

V prípade nepríjemností sa obráťte, prosím na nášho delegáta. Ten sa v rámci svojich možností pokúsi o nápravu a riešenie problému na mieste. V prípade, že nie je možné problém vyriešiť na mieste, je potrebné spísať protokol o probléme. Delegát však nie je oprávnený riešiť právne úkony. Prosím Vás o porozumenie, že po prekročení pasovej kontroly pri príchode či odchode nie je možná prítomnosť delegáta. Naši zástupcovia (príp. delegáti) v jednotlivých lokalitách sa snažia v maximálnej miere splniť  Vaše zvláštne želania, napríklad na ubytovanie na prízemí, alebo naopak na vyššom poschodí, priradenie konkrétnej izby alebo zabezpečenie apartmánu vedľa seba pre rodiny, ktoré cestujú spolu a podobne. Tieto požiadavky sa nedajú potvrdzovať pred odchodom na zájazd a pokiaľ sa nám v niektorých prípadoch napriek akejkoľvek snahe ich nepodarí zaistiť, nemôžeme poskytovať žiadne zľavy ani kompenzácie, pretože sa jedná o požiadavky na ktoré nie je právny nárok. 

Mena: bulharské Leva – LV, 1 ЕURO = 1,90-1.94 LV

Výmena: doporučujeme v bankách a v hoteloch

Časová zóna: SEČ + 1 hod.