Výlety - Slnečné pobrežie

Výlety - Slnečné pobrežie

Počas vášho pobytu vám ponúkame bohatý program fakultatívnych výletov, ktoré vám umožnia spestriť si váš dovolenkový pobyt a priblížiť aspoň časť z prírodných, kultúrnych, či iných krás Bulharska. Ceny výletov a bližší popis sa dozviete v hoteli od delegáta CK na infostretnutí, a zároveň budú na nástenke alebo v infoknihe na recepcii hotela. Výlety sú sprevádzané slovensky, resp. česky hovoriacim sprievodcom. Ak sa výletu nezúčastní stanovený minimálny počet slovenských záujemcov, môže sa stať, že výlet je sprevádzaný domácim sprievodcom v niektorom svetovom jazyku.

Nesebar   Mestečko Nesebar leží na malom skalnatom poloostrove spojenom so Slnečným pobrežím len úzkou šijou. Prejdite sa po tomto historickom meste zapísanom v svetovom zozname UNESCO. Čakajú vás potulky po krivoľakých kameňmi dláždených uličkách lemovaných malebnými drevenými domčekmi a kostolíkmi. Navštívte starý rybársky prístav, pokochajte sa pohľadom na zvyšky pôvodných hradieb, či romantický veterný mlyn. Nesebar ponúka fascinujúcu prehliadku rôznych architektonických štýlov a predstavuje zaujímavý mix gréckej, byzantskej i rímskej kultúry. Do Nesebaru sa môžete dostať peši po pláži, resp. autobusmi s odchodmi z každej zastávky na Slnečnom pobreží, za 1 lev na osobu, alebo si vychutnajte jazdu turistickým vláčikom z centra Slnečného pobrežia za 2 leva v jednom smere. Tip na samostatný výlet - peši, autobusom za 1€.

Sozopol, rieka Ropotamo  Celodenn ý výlet do starobylého rybárskeho mestečka Sozopol (Apollonia Antika) vzdialeného iba hodinu od Slnečného pobrežia. V tomto antickom mestečku, ktoré bolo osídlené starými Grékmi, sa dodnes zachovali pamiatky, ktoré pripomínajú helénsku éru. Po obhliadke mestečka Sozopol a individuálnom programe, bude pripravený spoločný obed, ktorý pozostáva z predjedla, hlavného jedla a dezertu. Po obede nasleduje 40 minútová plavba po riečke Ropotamo, jedinečnej prírodnej rezervácii. Uvidíte krásnu prírodu, v ktorej žijú vodné korytnačky, vzácne vodné vtáctvo a zažijete príjemnú plavbu na motorovej lodi.

Bulharský večer - bulharská dedina – nestinari  Večerný výlet do malebnej dedinky, ktorá sa nachádza v pohorí Stará planina. Po ceste budete mať možnosť obdivovať panensky nedotknutú prírodu v pohorí  Starej planiny. Pochutnáte na večeri v tradičnej bulharskej reštaurácii, kde Vás na úvod pohostia chlebom a soľou. Počas večere, ktorá pozostáva z predjedla, hlavného jedla a dezertu prebieha folklórny program, typický pre bulharskú kultúru. Vyskúšať môžete i typickú bulharskú pálenku RAKIJA, či biele alebo červené domáce víno, ktoré si budete môcť sami čapovať z drevených sudov v neobmedzenom množstve. K ďalšej nezabudnuteľnej atrakcii tohto úžasného večera bezpochyby patri nestinársky tanec (tanec, chodenie po žeravom uhlí), ktorý si budete môcť vyskúšať aj sami.

Nočný podnik Hanska shatra  To je určite jeden z najzaujímavejších reštaurácií navštevovaných turistami s vynikajúcou tradičné menu  a dobrej nálady. Nachádza sa vysoko nad morom, s výhľadom na Sveti Vlas  a Slnečné pobrežie, odhaľuje jedinečný výhľad na mesto a záliv. Po návšteve, budete rozumieť, prečo každý ide tam!

 

Jeep Safari Celodenný výlet terennými autami do malebnej prírody po lesnej, resp. poľnej ceste. Počas zastávky streľba z pneumatickej pušky. Nasleduje návšteva typickej bulharskej dediny, kde budete privítaní domacou banicou a kyslým mliekom. Prechádzajúc riekou a lesnou cestou, sa odoberiete do kláštora “Constantin a Elena” a ku prameňu liečivej vody. Cez ťažšie prechodný terén sa vyveziete na televízny vysielač, z ktorého je nádherný výhľad na celé Slnečné Pobrežie. Nasleduje obed v ľudovej reštaurácii v dedinke Košarica. Po obede budete mať možnosť spoznať klasickú výrobu pálenky rakie. V podvečer sa vrátite na Slnečné Pobrežie.

Varna – Delfinárium  Tretie najväčšie mesto v Bulharsku - Varna, známe tiež ako Perla či Kráľovná Čierneho Mora, Vás zláka svojimi pamätihodnosťami z tráckých, byzantských a antických dôb. Nachádza sa 90 km od Slnečného Pobrežia na konci veľkého zálivu. Hlavným programom výletu je nezabudnuteľná delfínia show. Táto atrakcia vám priblíži fascinujúci morský svet a poteší malých i veľkých návštevníkov. Užite si i vy najslávnejšie delfiárium na čiernomorskom pobreží a navštívte s nami hravých delfínov, ktoré nadšene predvádzajú svoje akrobatické kúsky. Vystúpenia trvajú približne 45 minút a sú neopakovateľným zážitkom hlavne pre deti. Počas prehliadky mesta uvidíte katedrálu Nanebovzatia na Námestí Metropolita Simeona, ktorá bola postavená po vzore petrohradskej katedrály, známu Starú vežu s hodinami. Hlavné námestie tvorí pešia zóna s množstvom obchodíkov, stánkov a reštaurácií.

Istanbul - jednodenný, dvojdenný   Hlavné mesto Byzantskej ríše, Latinského cisárstva a Osmanskej ríše Vás zaujme zmesou európskej histórie, islamskej kultúry a úplne odlišným štýlom života, na aký ste zvyknutí doma. Po raňajkách si vychutnáte vôňu Istanbulu, najväčšieho tureckého mesta a prístavu, z ktorého sa stala rušná metropola spájajúca kontinenty, kultúry a náboženstvá. Poprechádzajte sa ulicami bývalého Carihradu, nechajte sa ovievať vánkom medzi mešitami a nahliadnite do života dnešných obyvateľov mesta na trhu Grand bazar. Žasnite nad prepychovým 86 karátovým diamantom v Topkapi Saray, obdivujte exotické mozaiky Chrámu Božej múdrosti Hagia Sofia a túlajte sa minaretmi Modrej mešity. Posilnite sa výdatným kebabom a vychutnajte si výhľad na celé mesto z Galatskej veže. Nechajte sa opantať živou atmosférou mesta na dvoch kontinentoch a exotickou príchuťou "brány Orientu". Absolvujete návštevu Hypodromu, Modrej mešity a ázijskej časti mesta tureckým autobusom a s tureckým sprievodcom v príslušnom jazyku. Máte možnosť preplaviť sa loďou cez Bosporskú úžinu oddeľujúcu Čierne a Marmarské more a tiež európsku časť Turecka od ázijskej za príplatok 25€. Ak budete vládať, môžete navštíviť večerný show-program v orientálnom štýle s bohatou večerou a nápojmi za doplatok 30€. Pri dvojdennom výlete je ubytovanie zabezpečené v hotely 3* v centre Istanbulu s polpenziou alebo iba s raňajkami.