Cestovanie,  Letná dovolenka,  Obľúbené destinácie

Pomorie

Pomorie leží na skalnatom polostrove v Čiernom mori približne 20 kilometrov severovýchodne od Burgasu. Založili ho v 4. storočí pred n.l. presídlenci zo starovekej Appollónie pri veľkej lagúne Pomorského jazera. Pomorie je známe liečivým limanovým bahnom a lúhom z dna jazera, najväčším liečebným ústavom na Balkánskom polostrove i výrobou koňakov Pomorie. V neďalekých solivaroch sa získava soľ odparovaním morskej vody. Pláže majú jemný piesok vhodný pre rodiny s deťmi a pozvoľný vstup do mora. Nájdete tu veľa možností zábavy – kolotoče pre deti, vodné športy, požičovňu kolieskových korčúľ, motocyklov, bicyklov. Mestečko Pomorie je naozaj čarovné a večer sú na promenáde v centre rôzne zábavné programy, v obchodíkoch si stále dokážete nakúpiť veci lacnejšie ako u nás.

Keďže si ľudia všimli toto letovisko už v staroveku, hovorí to veľa. Okrem liečivého bahna a čistého mora sa Pomorie môže pochváliť vynikajúcou klímou, ktorá je ako stvorená na letnú dovolenku.

V lete je počasie v Bulharsku veľmi nestabilné. Neznesiteľné horúčavy môžu náhle prerušiť studené dažde a vietor. Jedným slovom, nemôžete hádať. Pomorie je ale jedno z najslnečnejších miest na pobreží Čierneho mora, prší tu hlavne na jeseň. V lete je horúco, do +33 o C. Voda sa zohreje na takmer +30 ° C, ale keďže často fúka morské vetry, teplo sa ľahko toleruje. Najteplejším mesiacom v Pomorí je júl.

Transfer z letiska do Pomoria trvá cca 30 min.