Cestovanie,  Kreatívne,  Letná dovolenka,  Príroda

Výlety – Kiten a Primorsko

Počas vášho pobytu vám ponúkame bohatý program fakultatívnych výletov, ktoré vám umožnia spestriť si váš dovolenkový pobyt a priblížiť aspoň časť z prírodných, kultúrnych, či iných krás Bulharska. Ceny výletov a bližší popis sa dozviete v hoteli od delegáta CK na infostretnutí, a zároveň budú na nástenke alebo v infoknihe na recepcii hotela. Výlety sú sprevádzané slovensky, resp. česky hovoriacim sprievodcom. Ak sa výletu nezúčastní stanovený minimálny počet slovenských záujemcov, môže sa stať, že výlet je sprevádzaný domácim sprievodcom v niektorom svetovom jazyku.

Nesebar

Mestečko Nesebar leží na malom skalnatom poloostrove spojenom so Slnečným pobrežím len úzkou šijou. Prejdite sa po tomto historickom meste zapísanom v svetovom zozname UNESCO. Čakajú vás potulky po krivoľakých kameňmi dláždených uličkách lemovaných malebnými drevenými domčekmi a kostolíkmi. Navštívte starý rybársky prístav, pokochajte sa pohľadom na zvyšky pôvodných hradieb, či romantický veterný mlyn. Nesebar ponúka fascinujúcu prehliadku rôznych architektonických štýlov a predstavuje zaujímavý mix gréckej, byzantskej i rímskej kultúry.

Varna – Delfinárium

Tretie najväčšie mesto v Bulharsku – Varna, známe tiež ako Perla či Kráľovná Čierneho Mora, Vás zláka svojimi pamätihodnosťami z tráckých, byzantských a antických dôb. Nachádza sa 90 km od Slnečného Pobrežia na konci veľkého zálivu. Hlavným programom výletu je nezabudnuteľná delfínia show. Táto atrakcia vám priblíži fascinujúci morský svet a poteší malých i veľkých návštevníkov. Užite si i vy najslávnejšie delfiárium na čiernomorskom pobreží a navštívte s nami hravých delfínov, ktoré nadšene predvádzajú svoje akrobatické kúsky. Vystúpenia trvajú približne 45 minút a sú neopakovateľným zážitkom hlavne pre deti. Počas prehliadky mesta uvidíte katedrálu Nanebovzatia na Námestí Metropolita Simeona, ktorá bola postavená po vzore petrohradskej katedrály, známu Starú vežu s hodinami. Hlavné námestie tvorí pešia zóna s množstvom obchodíkov, stánkov a reštaurácií.

Bulharský večer – bulharská dedina – nestinari

Výlet do malebnej dedinky, ktorá sa nachádza v pohorí Stará planina. Po ceste budete mať možnosť obdivovať panensky nedotknutú prírodu v pohorí  Starej planiny. Pochutnáte na večeri v tradičnej bulharskej reštaurácii, kde Vás na úvod pohostia chlebom a soľou. Počas večere, ktorá pozostáva z predjedla, hlavného jedla a dezertu prebieha folklórny program, typický pre bulharskú kultúru. Vyskúšať môžete i typickú bulharskú pálenku RAKIJA, či biele alebo červené domáce víno, ktoré si budete môcť sami čapovať z drevených sudov v neobmedzenom množstve. K ďalšej nezabudnuteľnej atrakcii tohto úžasného večera bezpochyby patrí nestinársky tanec (tanec, chodenie po žeravom uhlí), ktorý si budete môcť vyskúšať aj sami.

Istanbul – jednodenný, dvojdenný

Hlavné mesto Byzantskej ríše, Latinského cisárstva a Osmanskej ríše Vás zaujme zmesou európskej histórie, islamskej kultúry a úplne odlišným štýlom života, na aký ste zvyknutí doma. Vychutnáte si vôňu Istanbulu, najväčšieho tureckého mesta a prístavu, z ktorého sa stala rušná metropola spájajúca kontinenty, kultúry a náboženstvá. Poprechádzajte sa ulicami bývalého Carihradu, nechajte sa ovievať vánkom medzi mešitami a nahliadnite do života dnešných obyvateľov mesta na trhu Grand bazar. Obdivujte exotické mozaiky Chrámu Božej múdrosti Hagia Sofia a túlajte sa minaretmi Modrej mešity. Nechajte sa opantať živou atmosférou mesta na dvoch kontinentoch a exotickou príchuťou „brány Orientu“. Máte možnosť preplaviť sa loďou cez Bosporskú úžinu oddeľujúcu Čierne a Marmarské more a tiež európsku časť Turecka od ázijskej za príplatok 28€. Pri dvojdennom výlete je ubytovanie zabezpečené v hotely 3* v centre Istanbulu s raňajkami.

Sozopol

Poldňový výlet do starobylého rybárskeho mestečka Sozopol (Apollonia Antika) vzdialeného iba pol hodinu od Kitenu. V tomto antickom mestečku, ktoré bolo osídlené starými Grékmi, sa dodnes zachovali pamiatky, ktoré pripomínajú helénsku éru. Po obhliadke mestečka Sozopol  nasleduje individuálny program.

 Piknik na jachte

Vychutnajte si 4 hodinovú zábavu na šírom mori na krásnej jachte. Po zakotvení v zálive je možnosť opaľovania a kúpania sa v mori a možnosť rybačky. Priamo na jachte pripravujú pre vás chutný obed formou bufetu. V priebehu celej plavby sú k dispozícii nealko nápoje, vínko, alebo pivo podľa chuti.

Rybačka

Vyskúšajte si na skutočnú morskú rybačku. Plavba s chytaním rýb trvá cca 3 hodiny.

Plavba pri západe slnka

Vychutnajte si romantickú  hodinovú plavbu na šírom mori na krásnej jachte pri západe slnka. Zároveň si doprajte maximálny relax a pohodu s vyhliadkou na Primorsko a Kiten.

Fotoplavba

Pozriete si pobrežie z jachty, urobíte si nádherné fotografie.

Potápanie

Vyskúšajte si potápanie ako profesionáli. Dostanete odbornú inštruktáž, kvalitnú výstroj a ponor pod dohľadom skúsených inštruktorov.